ISO/TS 16949:2002

Norma ISO 9001 wraz ze specyfikacją techniczną ISO/TS 16949 określa wymagania wobec systemu jakości w przemyśle motoryzacyjnym. ISO/TS 16949 ujednolica istniejące amerykańskie (QS-9000), niemieckie (VDA6.1), francuskie (EAQF) i włoskie (AVSQ) normy systemów jakości w branży motoryzacyjnej w obrębie globalnego przemysłu motoryzacyjnego, w celu wyeliminowania potrzeby wielokrotnych certyfikacji dla spełnienia wymagań klienta.

System jakości oparty o normatyw ISO/TS 16949 obejmuje swym zakresem cały cykl tworzenia wyrobu, od etapu projektowania wyrobu i procesu poprzez wytwarzanie, kontrolę i badania, podejmowanie działań korygujących i zapobiegawczych, aż do dostarczenia wyrobu do klienta.

Wdrożenie i certyfikacja ISO/TS 16949:2002 potwierdza zgodność z normą, dzięki czemu zyskujemy argument potwierdzający spełnienie wymagań jakościowych co ułatwia zdobywanie nowych klientów i rynków. Ponadto ISO 16949:2002 udowadnia wymagającym producentom pojazdów, że Wasza firma jest zdolna do wytwarzania wyrobów w oparciu o najwyższe standardy. Dodatkowymi korzyściami z wdrożenia ISO/TS 16949:2002 jest podniesienie kwalifikacji pracowników, wypracowanie efektywnego systemu zarządzania produkcją, zwiększenie wydajności, usprawnienie procesów, zminimalizowanie kosztów i wzrost wiarygodności przedsiębiorstwa.

Jeśli masz jakieś pytania lub opinie podziel się nimi z nami korzystając z poniższego formularza. Postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania.

Imię:
Nazwisko:
Stanowisko:
Nazwa firmy:
Nr telefonu:
Adres e-mail:
Czy firma posiada certyfikowany System Zarządzania?
Treść pytania:
Preferowana forma odpowiedzi:
Kod z obrazka: